Kulig Noworoczny 28.01 sobota

Czytaj dalej >

TYNIEC - NOWA HUTA

Tyniec - Wycieczki 

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu często nazywane polskim"Monte Casino". Położone na malowniczych skarpach nad Wisłą, najstarsze opactwo Benedyktynów w Polsce. Miejsce niesamowicie ważne dla naszego kraju, co potwierdza wpis na listę POMNIKA HISTORII.

Nowa Huta / Kraków - dzielnica Krakowa, wybudowane w latach 1949 jako osobne, samowystarczalne miasto. Pod budynkami mieszkalnymi znjdują się setki schronów, które były budowane na wypadek
"zimnej wojny".  Dziś Nowa Huta, to miejsce popularne i bardzo modne. Przyjeżdżają tutaj turyści, architekci oraz artyści, aby podziwiać zabytki w stylu neoklasycyzmu. Nowa Huta, miasto - ogród zaprasza na spacer po ego ulicach ! 

Czytaj dalej >

OLKUSZ- OJCÓW

Olkusz - miasto przez które się przejeżdża, tzw. tranzytowe. Kryje niesamowite historię, zabytki i legendy. Wiedziałeś, że było to miasto królewskie gdzie bito monety ? Dawniej na tym terenie znajdowały się liczne kopalnie srebra. Znajdziemy tutaj średniowieczne mury miejskie, basztę obronną, zabytkowe kamienice mieszkalne, labirynty podziemne i znacznie więcej ! 

Ojców i Ojcowski Park Narodowy zajmuje szczególne miejsce na mapie podróżniczej po Polsce.
Bliskość Krakowa i aglomeracji Górnośląsko- Zagłębiowskiej,
niesamowite formacje skalne, liczne jaskinie, wyjątkowy mikroklimat a także niesamowite ukształtowanie terenu przayciągają jak magnes rzesze turystów ! 

Przybądź tutaj i TY ! 

Czytaj dalej >

 

mgr Radosław Krawczyk
pilot wycieczek, właściciel

+48 531 238 750
raditur.pl@gmail.com


         Firma Turystyczno - Szkoleniowa
        RADITUR   R. Krawczyk
       ul. Polna 16   Gliwice 44-100
      NIP: 631-25-05-115

           BĄDŹMY W KONTAKCIE